تقدیم با ارادت قلبی به پیامبر و اهل بیت طهارت خصوصا حضرت زهرة الزهرا و امام حسن مجتبی (علیهم السلام )

عکس نوشته های مدح مقام و شخصیت حضرت ابالفضل العباس علیه السلام


|

عکس نوشته های مدح مقام و شخصیت حضرت ابالفضل العباس علیه السلام
کربلا کعبه محبت الله است و امیرالحاج در این مناسک حج عشق ، حضرت ابالفضل العباس علیه السلام است و ایشان به دست حضرت ام البنین علیه السلام مُحرم به احرام شهادت گردید.

حضرت امیرالمومنین علیه السلام ساقی کوثر است و حضرت عباس علیه السلام نایب بلافصل ایشان در این منصب و مقام الهی می باشند و شیعیان که سالکان حقیقی و واقعی وادی عرفانند باید به دست آن حضرت شراب طهور محبۀ الحسین علیه السلام را گرفته و محو و فانی در عشق آن حضرت شوند تا محبوب دل حضرت بقیۀ الله علیه السلام گردند.

تجلی اعظم ساقی کوثر ، حضرت ابالفضل علیه السلام می باشند و هر کس طالب شراب طهور ولایت علی و آل علی علیهم السلام است باید متوسل به حضرت ابالفضل علیه السلام گردد.

منم بنده اهل بیت نبی
ستاینده خاک پای وصی
گرت زین بد آید گناه من است
چنین است و این رسم و راه من است
بر این زادم و هم بر این بگذرم
یقین دان که خاک پی حیدرم
می لعل پیش آور ای هاشمی
ز خُمّی که هرگز نگیرد کمی

چو غلام آفتابم، همه زآفتاب گویم
نه شبم، نه شب پرستم که حدیث خواب گویم
این بیت وصف حال عاشقان حضرت ابالفضل علیه السلام است که منصب غلامی و نوکری آستان آن حضرت را با نوکری دنیا و دنیا صفتان عوض نمی کنند.

ارادت و توسل به حضرت عباس علیه السلام به معنای ارادت و توسل به جمیع حضرات معصومین علیهم السلام است چرا که شرط بهره مندی از ولایت حضرات معصومین علیهم السلام داشتن ادب به آنها و همچنین داشتن غیرت نسبت به ولایت و حریم حرمت آنهاست و مظهر ادب و غیرت ؛ حضرت ابالفضل علیه السلام می باشد.
فجر حسینی را باید در مشرق خورشید غیرت ابالفضلی جستجو کرد و حضرت عباس تجلیگاه عشقِ امام حسین علیهماالسلام است.

نام عباس بیانگر تبری از اعداء الله و تفسیر آیه «اشداء علی الکفار» است و واژه ابالفضل بیانگر محبت و رحمت و تفسیر آیه «رحماء بینهم» است.

اگر حضرت ابالفضل ، آیینه حضرت امیرالمومنین و امام حسن و امام حسین علیهم السلام می باشند ، حضرت ام البنین ، نیز آیینه حضرت خدیجه و حضرت زهرا و حضرت زینب علیهم السلام می باشند.

مردان بی غیرت و زنان بی عفت ، از هویت انسانی دور شده اند و شرط بهره مندی از سعادت دنیا و آخرت، داشتن هویت انسانی است که مقدمه داشتن هویت الهی می باشد.

غیرت روح اصلی مردان و عفت و حیا و حجاب ، روح اصلی زنان است و همانطور که مظهر غیرت حضرت ابالفضل علیه السلام است ، مظهر عفت و حیا و حجاب ، حضرت زینب علیهاالسلام می باشد.

محبت و ارادت به حضرت ابالفضل علیه السلام ما را به مشرق ولایت اهل بیت خصوصاً امام زمان علیه السلام نزدیک می نماید و توسل به حضرت عباس علیه السلام باعث آرامش دلهاست.

خطبه حضرت ابالفضل علیه السلام بر بام کعبه یک رساله دستورالعمل در سیر و سلوک عارفان عشق علی و آل علی علیهم السلام است و هر کس طالب نور توحید و نبوت و عصمت و ولایت و امامت است همه معارف را در این خطبه می تواند جستجو کند.

در خطبه حضرت ابالفضل علیه السلام رمز اصلی موفقیت انسان در دنیا و آخرت بیان شده است و آن «ادب داشتن» به امام معصوم و حجت خدا است.

حضرت ابالفضل علیه السلام در خطبه خویش که بر بام کعبه تلاوت فرمودند شرافت خانه خدا را به طفیلی حضرت امیرالمومنین علیه السلام و ولایت ایشان می دانند و این رمز دین حقیقی و خداپسندانه است.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیو