تقدیم با ارادت قلبی به پیامبر و اهل بیت طهارت خصوصا حضرت زهرة الزهرا و امام حسن مجتبی (علیهم السلام )

مقام و عظمت امام سجاد علیه السلام قسمت5و6و7و8

متأسفانه عده ای مطالب علمی و عقلی و همچنین سلوکی و عرفانی حضرت سجاد و دیگر از ائمه علیهم السلام را رها کرده و به دنبال عرفان و حکمت در مکاتب و مذاهب دیگر هستند و این مطلب شبیه آن است که گرسنه ای غذای لذیذ و تقویت کننده و بهداشتی را رها کند و به سمت غذاهای نامطبوع و مضر و مسموم کننده برود آیا این شخص عاقل است؟

عده ای از افراد که مدعی دفاع از اهل بیت علیهم السلام هستند نیز از این مطلب غافلند که دلیلهای محکم عقلی فلسفی و عرفانی ریشه در قرآن و روایات و خصوصاً دعاهای منقول از امام سجاد علیه السلام دارد و این افراد بدون مطالعه به مبانی عقلی و اشراقی اهانت می نمایند.

عرفان و اخلاق و حکمت منبعی جز علم و عنایات خداوند ندارد  و علم و دیگر از صفات و اسماء نامحدود خداوند ، تجلیگاهی جز قلب ائمه اطهار علیهم السلام ندارد و وای به حال کسی که با این خاندان بیعت ننموده و آنها را با دیگران و دیگران را با آنها مقایسه می کند. .
ثبات توحید و نبوت و امامت و معاد و دیگر از مطالب اصولی چه از راه عرفان و چه از راه برهان در صحیفه سجادیه و مناجاتهای امام سجاد علیه السلام وجود دارد ولی اساتید حوزه و دانشگاه و دانشجویان و طلاب از این منبع وحیانی محرومند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیو