تقدیم با ارادت قلبی به پیامبر و اهل بیت طهارت خصوصا حضرت زهرة الزهرا و امام حسن مجتبی (علیهم السلام )

مقام و عظمت حضرت امام سجاد علیه السلام قسمت 13و14و15و16و17

هدف یهود از تشکیل سقیفه و سپس بنی امیه ، نابودی اسلام و قرآن بود و امام سجاد علیه السلام در اوج ظلم مولود سقیفه یعنی یزید لعنۀ الله علیهم گوهر دین و ولایت را حفظ فرمودند.

حضرت امام سجاد علیه السلام در دولت کفر بنی امیه که مولود سقیفه و خلفای غاصب حقوق امیرالمومنین علیه السلام بودند با یاران اندک ولی منتخب همانند ابوحمزه ثمالی و سعید بن جبیر و … معارف قرآن و روایات را به دست ما رساندند.

حضرت امام سجاد علیه السلام می فرمایند:« بنی امیه مردم را در انجام ظاهر دین مثل نماز آزاد گذاشتند اما مواضع شرک را از آنها پنهان داشتند تا مردم مشرک شوند و منظور از مواضع شرک ، غصب خلافت معصومین علیهم السلام بود که زشتی آن را از مردم پنهان داشتند.

فیلسوف و فقیه و عارف بزرگ شیعه علامه حکیم میرداماد قدس سره شرحی مختصر بر صحیفه سجادیه نگاشته است و شاگرد ایشان علامه سیدعلیخان مدنی شرحی مفصل بر آن نوشته که معروفترین شرح صحیفه سجادیه می باشد.

یهودو شاگردان آنها ، امام سجاد علیه السلام را به عنوان کسی که اکثر عمر خود را بیمار بوده اند معرفی کرده و حال آنکه بیش از سی سال بعد از جریان کربلا ، بزرگترین برکات تکوینی و تشریعی امامت و ولایت از ایشان به جهان هستی رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیو